Péče o sportovce

SPORTOVNÍ FYZIOTERAPIE

Komplexní kineziologický rozbor, kontrola dechového stereotypu, analýza základních pohybů a pohybových vzorů potřebných ke splnění fyzických požadavků konkrétního sportu. Cílem sportovní fyzioterapie je odhalit všechny aspekty svalové dysfunkce nebo nerovnováhy. Nastavíme vám individuální terapeutický postup pro odstranění příčin obtíží, a pro co nejrychlejší návrat zpět k fyzické zátěži. Díky správným pohybovým stereotypům budete sport provádět mnohem efektivněji, dosáhnete vyšší výkonnosti a především snížíte riziko zranění. 

Věnujeme se také dětem, které nastupují na dráhu vrcholového sportu a je zapotřebí s nimi kompenzovat jednostranné zatěžování, ke kterému během tréninků dochází. Posílením vnitřních stailizačních svalů, a aktivací správných pohybových řetězců, předcházíme bolestem a zraněním z přetížení.

Nabízíme individuální nebo skupinový core-trénink. 

Co nejčastěji řešíme?

  • Akutní a chronické bolesti zad (krční, hrudní a bederní páteř)
  • Bolesti kyčlí a třísel
  • Bolesti Achillovy šlachy, holeně, kontíku, paty
  • Bolesti kolen, natržení nebo natažení vazů
  • Bolesti ramene, lokte, zápěstí
  • Pooperační rehabilitace
  • Úponové bolesti
  • Bolestivá menstruace a amenorea

DIAGNOSTIKA BĚHU

Správná technika běžeckého kroku je ze zdravotního i výkonnostního hlediska velmi důležitá. Pokud neběháme technicky správně, vystavujeme se riziku přetížení pohybového aparátu a omezujeme svůj výkonnostní potenciál.

V rámci diagnostiky běhu se věnujeme komplexně pohybovému aparátu, předchozím úrazům, zkontrolujeme techniku běhu a dostanete o nás i další doporučení v péči o pohybový aparát běžce.

Jak vyšetření probíhá? 

Nejdříve se vás fyzioterapeut vyptá na sportovní anamnézu – například jak často běháte, v jakém terénu, v jakých botách, předchozí úrazy, zda se věnujete kompenzaci a regeneraci. Následně fyzioterapeut vyšetří vaše držení těla a v ordinaci provede statickou diagnostiku. Ta zahrnuje podologické vyšetření (vyšetření postavení chodidel a rozložení váhy, stav podélné i příčné klenby nohy).

Poté se oblečete a vyrazíte společně ven/na běžící pás, podle toho, kde jste zvyklí běhat. Fyzioterapeut vás natočí jak při běhu, tak při chůzi.

Na závěr si společně sednete k videoanalýze. Hodnotí se držení a pohyb celého těla – hlavy, ramen, pánve, kyčlí, kolen a zejména nohou při došlapu i odrazu. Obratem vám do mailu dorazí zaheslovaný protokol s popisem vaší techniky běhu a doporučení, jak lze případné nedostatky ovlivnit, a jak vaší techniku běhu zlepšit.

Důležitá je pro nás informace, zda běháte venku nebo uvnitř na běžícím páse. Pokud potřebujete diagnostiku na běžícím páse, vždy nám to prosím sdělte dopředu, abychom rezervovali ordinaci s běžícím pásem. Pokud běháte venku, i diagnostika běhu bude probíhat venku, proto je potřeba se adekvátně obléknout vzhledem k předpovědi počasí a ročnímu období. Na diagnostiku běhu si s sebou vezměte přiléhavé běžecké oblečení, kdy vrchní část oblečení musí mít JINOU barvu než spodní část (např. bílé tričko a černé kalhoty), a běžeckou obuv (ideálně již nějakou dobu používanou).

Co nejčastěji řešíme?

  • Bolest Achillovy šlachy, kotníku, paty, holeně
  • Bolest kolen, kyčlí, třísel
  • Bolest zad (krční páteře, hrudní, bederní páteř)
  • Nízká efektivita běhu
  • Kontrola správného dechového stereotypu
  • Opakovaná zranění

Domluvte si vstupní
vyšetření na klinice.

Nabízíme vám možnost 15 minutové konzultace po telefonu zdarma, kde vám poradíme, jak a s kým řešit váš aktuální zdravotní stav. Následně vás moc rádi uvidíme u nás na klinice na vstupním vyšetření.

Objednat se můžete přes telefon nebo vyplněním formuláře níže a my se vám ozveme zpět.